SZKOŁA PODSTAWOWA im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszach
Kabaret profilaktyczny

,,PIEKIELNIE ANIELSKA SZTUKA”
29.09.2011 R.

Profilaktyczny spektakl kabaretowy w wykonaniu teatru
„Grupa T „ z Torunia

Przebiegły diabeł i sympatyczny anioł w zabawny sposób próbowali przekonać całą społeczność szkolną do swoich racji. Kiedy wszelkie argumenty zawodzą postanawiają opowiedzieć bajkę o Czerwonym Kapturku, aby udowodnić dzieciom, które z nich ma racje. W tym celu wcielają się w postać Kapturka oraz wilka by na ich przykładzie pokazać do czego prowadzi i zbytnia łatwowierność. Kapturek za namową złego wilka sięga po używki wpadając jednocześnie w pułapkę, która w spektaklu ma wymiar symboliczny - są to sidła nałogu. Z pomocą naszej bohaterce przybiegła jednak babcia, która razem z dziećmi próbowała uwolnić dziewczynkę.
Humorystyczne podejście oraz osadzenie w konwencji kabaretowej poważnych treści spowodowało żywą reakcję dzieci, które chętnie angażowały się w przedstawienie-uczyły się poprzez zabawę.
Spektakl zakończył się pogadanką z dziećmi na tematy związane z uzależnieniem.

1 września 2011
Sprzątanie Świata
Dzień Chłopca
Dożynki